ویزای ict کانادا

ویزای ict کانادا

متقاضیان زیادی هستند که برای مهاجرت به کانادا راه های مختلف را امتحان می کنند. […]

متقاضیان زیادی هستند که برای مهاجرت به کانادا راه های مختلف را امتحان می کنند. افرادی هستند که برای مهاجرت به کانادا به خاطر سن بالا، نداشتن مدرک دانشگاهی یا عدم دریافت مدرک زبان قید مهاجرت به کانادا را زدند. عده ای هم هستند که برای رفتن به کانادا از مجوز کار در این کشور اقدام کردند. روش های مهارجت به کشور کانادا بسیار زیاد می باشد یکی از آن ها دریافت ویزای ICT کانادا  می باشد که شما در هر سنی می توانید برای آن اقدام کنید.

ویزای ICT کانادا چیست؟

مهاجرت به کانادا نیاز به ویزاهای مختلف دارد که بسته به تقاضایی که دارید باید نسبت به دریافت ویزای مناسب اقدام کنید.

ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای کار پس از تحصیل، ویزای کار استانی، ویزای خود اشتغالی و غیره همگی از جمله ویزاهایی هستند که می توانید با دریافت آن ها جهت مهاجرت به کانادا اقدام کنید.

یکی از این ویزاها که طرفداران بسیار زیادی هم دارد ویزای ICT می باشد که یک ویزای کاری موقت است و افرادی می توانند از آن استفاده کنند که در کشور خود صاحب شرکت هستند و می خواهند یک شعبه از شرکت خود را هم در کشور کانادا تاسیس کنند.

انواع ویزای کار ICT

 ویزای کار ICT نیروی متخصص

انواع ویزای کار ICT

به طور کلی 3 دسته از افراد هستند که می توانند جهت برنامه انتقال درون شرکتی به کشور کانادا اقدام کنند که برای آن ها سه نوع ویزای ICT کانادا وجود دارد که عبارتند از:

 1. ویزای کار مدیران اجرایی
 2. ویزای کار مدیران ارشد
 3. ویزای کار نیروهای متخصص

ویزای کار مدیران اجرایی

اولین نوع از انواع ویزای ICT کانادا که ویزای مدیران اجرایی به آن گفته می شود برای افرادی صادر می شود که مدیریت یا بخش عمده ای از مدیریت شرکت برعهده آن ها می باشد.

ویزای کار مدیران ارشد

دریافت این ویزا هم برای افرادی ممکن است که مدیریت شرکت یا مدیرت یک بخش فرعی از شرکت را برعهده دارند و بر کار سایر کارکنان نظارت دارند.

ویزای کار نیروهای متخصص

سومین مورد از انواع ویزای ICT کانا، ویزای کار نیروی های متخصص می باشد و کارمندانی می توانند برای دریافت آن اقدام کنند که در مورد خدمات و محصولات شرکتی دانش و تخصص زیادی دارند.

شرایط اخذ ویزای کار کانادا

ویزای کار کانادا

شرایط اخذ ویزای کار کانادا

اگر تصمیم به اخذ ویزای کار ICT کانادا دارید باید بدانید که برای اخذ این ویزا هم کارمند شرکت خارجی و هم خود شرکت باید شرایط و قوانین خاصی را رعایت کند و در صورتی که یکی از این طرفین قوانین و شرایط را رعایت نکند ویزای کار برای کارمندان خارجی صادر نمیشود.

در این بخش برایتان خواهیم گفت که کارکنان شرکت ها برای اخذ ویزای کاری موقت کانادا باید دارای چه شرایطی باشد و خود آن شرکت موظف به رعایت چه شرایطی است.

شرایط اخذ ویزای ICT کانادا برای کارکنان شرکت‌ها

از جمله شرایط مهمی که کارکنان شرکت های خارجی باید دارا بوده تا بتوانند ویزای کار ICT کانادا را دریافت کنند موارد زیر می باشد.

 • باید طی سه سال گذشته حداقل 1 سال به صورت تمام وقت در شرکت خارجی کار کرده باشند.
 • باید برای انجام همان کاری که انجام می دانند به دفتر کانادایی اعزام شوند
 • عنوان شغلی باید یکی از سه طبقه بندی های: مدیر اجرایی، مدیر ارشد و نیروی کار متخصص باشد.

شرایط اخذ ویزای ICT کانادا برای خود شرکت‌ها

علاوه بر کارمندان شرکت خارجی که باید شرایط عنوان شده در پاراگراف قبل را دارا باشند تا بتوانند ویزای ICT کانادا را دریافت کنند خود شرکت هم باید یک سری شرایط داشته باشد که در این بخش اشاره ای مختصر به آن ها کرده ایم.

 1. نشانی دفتر شرکت در کشور کانادا باید مشخص باشد
 2. شرکتی که در کانادا تاسیس می شود باید دارای برنامه واقع بینانه و قابل دفاع در زمنیه کاری باشد تا فعالیت خود را در این کشور توجیه کند.
 3. باید توان مالی آغاز کسب ‌و کار در کانادا و پرداخت دستمزد کارکنان را داشته باشد
 4. وقتی شرکت‌ها بخواهند کارمند متخصص خود را به کانادا بفرستند، باید این نیروی کار متخصص حتماً در کار تجاری آن‌ها نقشی بر عهده دارد و فعالیت او در کانادا تحت هدایت مدیر کانادایی شرکت قرار دارد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کاری ICT

مدرک زبان برای دریافت ویزای کاری ICT

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کاری ICT

همانطور که در پاراگراف های قبل هم اشاره کردیم ویزای ICT کانادا، در حقیقت ویزای کار موقت در این کشور می باشد که کارمندان و صاحبین شرکت باید یک سری شرایط، قوانین و مقرارت را در این رابطه رعایت کنند تا ویزا برای آن ها صادر شود.

جهت اخذ و دریافت این ویزای کانادا نیاز به یک سری اسناد و مدارک می باشد که به شرح زیر می باشند.

 • مدارک شناسایی
 • ترجمه مدرک تحصیلی
 • ترجمه سابقه بیمه
 • بیزینس پلن
 • گواهی‌های مالیاتی
 • سند املاک و دارایی‌ها
 • صورت حساب‌های بانکی
 • لیست بیمه کارمندان شرکت
 • مدارک ثبت شرکت (مثل اساسنامه، اظهارنامه، جواز کسب)

مدت زمان اخذ ویزای ICT و اعتبار آن

قطعا اولین سوالی که در رابطه با اخذ و دریافت ویزای ICT کانادا در ذهن هر متقاضی به وجود می آید زمانی است که طول می کشد تا این ویزا صادر شود و مدت اعتباری است که دارد.

خب، به طور کلی باید بگوییم که اصلی ترین بخش مربوط به اخذ ویزای کار انتقال درون شرکتی برای کشور کانادا مربوط به زمان مورد نیاز جهت اخذ اجازه کار در این کشور می باشد.

آمارهایی که در این رابطه در دست می باشند نشان می دهند که به صورت میانگین تقریبا 2 الی 10 هفته زمان می برد تا این کار انجام شود.

اما، درباره مدت اعتبار این ویزا باید بگوییم که به عوامل مختلفی بستگی دارد. اگر شخصی که برای دریافت ویزای ICT کانادا اقدام کرده است یک مدیر ارشد، مدیر اجرایی یا نیروی کار ماهر باشد می توانید تاثیر زیادی بر تاریخ اعتبار ویزای کار انتقال درون شرکتی کانادا داشته باشد.

اما به طور کلی این ویزا یک سال اعتبار دارد و در صورت نیاز تا 2 سال قابل تمدید می باشد.

مزایا و معایب اخذ ویزای کاری کانادا

 • پروسه سریع برنامه
 • مقرون‌به‌صرفه بودن
 • عدم محدودیت سنی
 • عدم نیاز به مدرک زبان
 • امکان دریافت اقامت دائم کانادا
 • امکان همراهی اعضای خانواده (همسر و فرزندان زیر 22 سال)
 • اجازه کار همسر و اجازه تحصیل رایگان فرزندان در مدارس کانادا
مزیت اخذ ویزای کاری کانادا

مزایا و معایب اخذ ویزای کاری کانادا

معایب ویزای ICT

از مهمترین و اصلی ترین معایب مربوط به دریافت ویزای کار موقت در کانادا باید به این مورد اشاره کنیم که متقاضیان دریافت آن باید بیزینس پلن ارائه دهند و اینکه این ویزا فقط ویژه مدیران و صاحبین شرکت می باشد و خیلی از افراد برای دریافت این ویزا واجد شرایط نمی باشند.

هزینه ویزای کار ICT کانادا

برای دریافت ویزای کار ICT کانادا باید هزینه‌هایی نیز پرداخت کنید. میزان هزینه ای که شما متقاضیان عزیز باید برای انطباق کارفرما بپردازید چیزی نزدیک به 230 دلار کانادا می باشد.

علاوه بر آن شما باید هزینه درخواست ورک پرمیت و انگشت نگاری سفارت کانادا را هم بپردازید که هزینه درخواست ورک پرمیت 155 دلار کانادا و هزینه انگشت نگاری برای هر نفر 85 دلار و حداکثر هزینه انگشت نگاری سفارت کانادا برای یک خانواده 170 دلار کانادا می باشد.

تمکن مالی برای ویزای ICT

شما دوستانی که تصمیم دارید برای مهاجرت به کشور کانادا از طریق ویزای ict اقدام کنید بدون شک می دانید که برای انجام این کار باید همراه مدارکی که در پاراگراف های قبل به آنها اشاره کرده ایم مدرکی مبنی بر تمکن مالی خود به دولت کانادا ارائه دهید که ثابت کند از پس مخارج زندگی در این کشور بر می آیید و همچنین توانایی مالی کافی را برای راه اندازه بیزینس خود در کشور کانادا دارد.

حال سوالی که برای شما پیش خواهد آمد این است که میزان تمکن مالی برای ویزای ict کانادا چقدر است؟ خب، در پاسخ به این پرسش باید گوییم که، تمکن مالی را می توان به دو بخش تمکن مالی برای هزینه زندگی کانادا و تامین هزینه سرمایه گذاری در این کشور تقسیم بندی کرد که ادامه به اختصار هر دو این هزینه ها را برایتان شرح داده ایم.

تمکن مالی برای هزینه زندگی

برای اثابت تمکن مالی جهت هزینه های زندگی در کانادا افسران این کشور از جدولی تحت عنوان جدول لایکو به عنوان ابزاری برای ارزیابی تمکن مالی متقاضی استفاده می‌کنند اطلاعات جدول نام برده شده به شرح زیر است.

حداقل مبلغ مورد نیاز(دلار کانادا)

تعداد اعضای خانواده

 ۲۶,۶۲۰

1نفر

۳۳,۱۴۰

2نفر

۴۰,۷۴۲

3نفر

۴۹,۴۶۶

4نفر

۵۶,۱۰۴

5نفر

۶۳,۲۷۶

6نفر

۷۰,۴۴۸

7نفر

۷,۱۷۲

بیشتر از 7نفر

تمکن مالی برای تامین هزینه سرمایه گذاری

برای اثابت کردن تمکن مالی کافی جهت تامین هزینه سرمایه گذاری می بایست از یکی از راه‌های زیر حرفتان را اثبات کنید.

 • از طریق نامه بانکی و گردش سه ماهه ازحساب های کوتاه مدت
 • از طریق نامه بانکی و گردش یک الی دو ماهه از حساب های کوتاه مدت به همراه سورس مانند مبایعه نامه
 •  نامه بانکی از حساب های بلند مدت (و سورس مالی در صورت نیاز)
 • از طریق حساب ارزی به همراه ارائه ی سورس مالی
 •  از طریق نامه بانکی و ارزیابی رسمی املاک
 • ارزیابی رسمی املاک

نکات مهم درباره ویزای کاری کانادا

لازم است بدانید که ویزای ICT کانادا تحت برنامه ای با نام برنامه IMP کانادا صادر می شود که تمامی زیر مجموعه های این برنامه از ارائه lmia معاف می باشند.

دلیل اصلی آن هم این است که دولت کانادا بر این عقیده است که افرادی با این روش به کشور کانادا مهاجرت می کنند که از طریق انتقال تخصص خود سود قابل‌توجهی به اقتصاد کانادا می‌رسانند.

همچنین افرادی می توانند این ویزا را دریافت کنند که در یکی از موقعیت های شغلی مدیر اجرایی، ارشد و کارمند تخصصی در شرکت های ایرانی کار کرده باشند و به موقعیت شغلی مشابه در شعبه کانادا منتقل شوند.

با در نظر گرفتن این مسئله که ict از بهترین روش های سرمایه گذاری در کانادا به شمار می آید می توان مهمترین مزیت آن را این دانست که شرکت ها در سال اول برای سودآوری ملزم به رعایت قانون مشخصی نمی باشند. یعنی اگر شرکت شما در سال اول در کشور کانادا به سودهی نرسد باز هم می توانید جهت اقامت دائم در این کشور اقدام کنید.

برای این کار فقط باید شرکت شما به طور واقعی در حال تجارت باشد و حداقل یک کارمند که مقیم دائم یا شهروند کانادا است را در استخدام داشته باشید.

ویزای ICT

تمکن مالی برای ویزای ICT

در نهایت

ما سعی کردیم تا هر آنچه که نیاز است درباره ویزای کار ICT کانادا، شرایط دریافت این ویزا، مدت زمان صدور و اعتبار آن بدانید را در این مطلب مورد بررسی قرار داده و در این مورد با شما صحبت کنیم.

شما دوستانی که تصمیم به اخذ ویزای کار موقت به کشور کانادا را دارید می توانید با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید.

سوالات مربوط به ویزای ict کانادا

 1. چه کسانی واجد شرایط ویزای ICT کانادا هستند؟
  متقاضی که به دنبال ICT کانادا است باید حداقل 12 ماه در سه سال گذشته قبل از درخواست مهاجرت با شرکت اصلی کار درگیر باشد. شرکت اصلی باید با شرکت در کانادا به عنوان یک شرکت مادر، شرکت تابعه یا وابسته مرتبط باشد.
 2. دلایل ریجکتی ویزای ICT کانادا چیست؟
  شرکت متقاضی در ایران گردش مالی بالایی نداشته باشد، متقاضی نتواند ثابت کند که از تمکن مالی کافی برای ثبت شعبه شرکت در کانادا برخوردار است و بیزینس پلن متقاضی ناقص باشد.
 3. دریافت ویزای ICT کانادا چقدر طول می کشد؟
  زمان انتقال درون شرکتی (ICT) 2 تا 10 هفته است.

ارسال دیدگاه

5 × 5 =