دریافت ویزای کار استانی کانادا

ویزای کار استانی کانادا

ویزای کار استانی کانادا چیست؟ ویزای کار استانی کانادا (PNP) یک برنامه مهاجرتی است که […]

ویزای کار استانی کانادا چیست؟

ویزای کار استانی کانادا (PNP) یک برنامه مهاجرتی است که به افرادی که قصد دارند در استان‌های مختلف کانادا کار کنند، اجازه می‌دهد تا به صورت دائمی به این کشور مهاجرت کنند.

این برنامه، توسط دولت کانادا و استان‌های مختلف آن پشتیبانی می‌شود و برای مهاجرت به کانادا، یکی از راه‌های موثر است.

در این مقاله، به بررسی ویژگی‌ها، مزایا و نحوه درخواست ویزای کار استانی کانادا (PNP) پرداخته خواهد شد.

ویژگی‌های ویزای کار PNP کانادا

ویزای کار PNPکانادا به افرادی که توانایی و تخصص لازم برای کار در یکی از استان‌های کانادا را دارند، اجازه می‌دهد تا به صورت دائمی در این کشور مهاجرت کنند.

برخلاف ویزای کار فدرال کانادا که برای تمامی استان‌ها یکسان است، هر استان مجوز خود را برای صدور ویزای کار به افراد دارد.

افرادی که قصد دارند به عنوان کارمندان، مدیران، کارآفرینان و یا سرمایه‌گذاران در استان‌های کانادا کار کنند، می‌توانند از این برنامه استفاده کنند.

برای این منظور، ابتدا باید به یکی از استان‌های کانادا متقاضی شوید و پس از تأیید مجوز کار از آن استان، می‌توانید درخواست ویزای کار PNPکانادا را ارسال کنید.

 ویزای کار pnp کانادا چیست؟

ویژگی ویزای کار pnp کانادا

مزایای ویزای کار PNP کانادا

از جمله مزیت هایی که ویزای کار استانی کانادا دارد موارد زیر می باشند که به اختصار درباره هر یک از این مزیت ها اطلاعاتی را در اختیارتان قرار داده ایم.

 1. فرصت شغلی بیشتر
 2. پرداخت حقوق و دستمزد بهتر
 3. امکان دریافت تأمین اجتماعی
 4. امکان دریافت تأمین سلامت
 5. امکان دریافت شهروندی کانادا

فرصت شغلی بیشتر

با دریافت ویزای کار PNPکانادا، شما به عنوان یک مهاجر قابل قبول در استان‌های مختلف کانادا شناخته می‌شوید و امکان دارد که به فرصت شغلی بیشتری دست پیدا کنید.

همچنین، شما می‌توانید در آینده به شغلی دائمی در کانادا دست یابید.

پرداخت حقوق و دستمزد بهتر ویزای کار استانی کانادا

با دریافت ویزای کار استانی کانادا (PNP)، شما به عنوان یک کارمند قانونی در استان‌های مختلف کانادا شناخته می‌شوید و از حقوق و دستمزد بهتری نسبت به کارمندان غیرقانونی برخوردار خواهید بود.

امکان دریافت تأمین اجتماعی

با دریافت ویزای کار PNP کانادا، شما می‌توانید به تأمین اجتماعی کانادا پیوسته و از امکانات ارائه شده توسط آن بهره‌مند شوید.

این امکانات شامل خدمات بهداشتی، پزشکی، بیمارستانی و سایر خدمات اجتماعی می‌شود.

امکان دریافت تأمین سلامت

با دریافت ویزای کار PNPکانادا، شما می‌توانید به بیمه سلامت کانادا پیوسته و از خدمات پزشکی و درمانی ارائه شده توسط آن بهره‌مند شوید.

امکان دریافت شهروندی کانادا با ویزای کار استانی کانادا

با گذراندن مدت زمان مشخص، شما می‌توانید به شهروندی کانادا دست یابید. در این صورت، شما می‌توانید از تمامی حقوق و امتیازات یک شهروند کانادایی بهره‌مند شوید.

اخذ ویزای کاری کانادا

مزایای ویزای کار pnp کانادا

نحوه درخواست ویزای کار استانی

برای درخواست کردن ویزای کار استانی کانادا همچون درخواست ویزای ict کانادا باید به یک سری موارد توجه داشته باشید و با انجام دادن آن ها راحتر برای درخواست ویزای مورد نظر خود اقدام کنید.

برای درخواست ویزای PNP کانادا باید به موارد زیر توجه کنید.

 • انتخاب استان
 • ارزیابی توانایی
 • درخواست ویزای کار PNP کانادا
 • بررسی و تأیید درخواست
 • دریافت ویزای کار PNP کانادا

انتخاب استان

اواین مسئله ای که باید برای درخواست ویزای استانی کشور کانادا به آن توجه داشته باشید انتخخاب استانی است که قصد مهاجرت و کار کردن در آن را دارید.

ابتدا باید استان مورد نظر خود را انتخاب کرده و با شرایط و الزامات آن آشنا شوید. هر استان دارای الزامات و شرایط خاص خود است که باید به آن‌ها توجه داشته باشید.

ارزیابی توانایی

پس از انتخاب استان، باید توانایی خود را در زمینه کار و تخصص مورد نظر ارزیابی کنید. برای این منظور، باید از طریق سایت رسمی دولت کانادا یا سایت رسمی استان مورد نظر، یک فرم ارزیابی توانایی پر کنید.

درخواست ویزای کار استانی کانادا (PNP)

پس از ارزیابی توانایی، باید درخواست ویزای کار PNPکانادا را به استان مورد نظر ارسال کنید.

درخواست شما باید شامل مدارک و اسناد مورد نیاز و همچنین یک نامه توضیحاتی درباره توانایی و تخصص شما باشد.

بررسی و تأیید درخواست

پس از دریافت درخواست شما، استان مورد نظر آن را بررسی و ارزیابی می‌کند.

در صورت تأیید درخواست شما، به شما یک مجوز کار صادر می‌شود که شما می‌توانید با آن، درخواست ویزای کار استانی کانادا (PNP) را ارسال کنید.

دریافت ویزای کار PNPکانادا

پس از تأیید درخواست شما، به شما ویزای کار PNPکانادا صادر می‌شود که شما می‌توانید با آن، به صورت دائمی به کانادا مهاجرت کنید و در استان مورد نظر خود کار کنید.

درخواست ویزای کار استانی کانادا

نحوه درخواست ویزای کار استانی کانادا

در نهایت اینکه

ویزای کار PNPکانادا یک برنامه مهاجرتی موثر است که به افرادی که توانایی و تخصص لازم برای کار در یکی از استان‌های کانادا را دارند، اجازه می‌دهد تا به صورت دائمی به این کشور مهاجرت کنند.

با دریافت ویزای کار استانی کانادا، شما به فرصت شغلی بیشتر، پرداخت حقوق و دستمزد بهتر، امکان دریافت تأمین اجتماعی و سلامت، و امکان دریافت شهروندی کانادا دست خواهید یافت.

برای دریافت این نوع از ویزاهای کانادا باید به نکات و موارد مهمی توجه داشته باشید تا بتوانید به راحتی ویزای خود را دریافت کنید.

برای این منظور پیشنهاد می کنیم با موسسات مهاجرتی معتبر مشورت کرده و راهنمایی های لازم را از آن ها دریافت نمایید.

سوالات مربوط به ویزای کار استانی کانادا

 1. نامه پشتیبانی مجوز کار PNP چیست؟
  نامه پشتیبانی مجوز کار PNP به شما و همسرتان این امکان را می دهد که برای مجوز کار یا تمدید مجوزهای کار موجود بدون ارزیابی تاثیر بازار کار اقدام کنید.
 2. راحت ترین ویزای کانادا برای گرفتن چیست؟
  اکسپرس انتری سریع ترین و محبوب ترین برنامه مهاجرتی کانادا است. داوطلبانی که از طریق سیستم اکسپرس انتری اقدام می کنند می توانند به محض شش ماه اقامت دائم دریافت کنند.
 3. PNP برای چه مدت اعتبار دارد؟
  ویزای کار استانی کانادا به مدت 180 روز (تقریباً شش ماه) معتبر است. شما باید قبل از تاریخ انقضای برای اقامت دائم درخواست دهید.

ارسال دیدگاه

یازده − 10 =