ویزای تحصیلی آلمان

برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان چه مدرک زبانی نیاز است؟

برای تحصیل در دانشگاه‌های آلمانی یکی از شرایط اصلی ارائه مدرک زبان معتبر به دانشگاه‌های […]

برای تحصیل در دانشگاه‌های آلمانی یکی از شرایط اصلی ارائه مدرک زبان معتبر به دانشگاه‌های این کشور است حتماً برای خیلی از شما متقاضیان سوال است که برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان چه مدرک زبانی نیاز است؟ باید بگوییم که تحصیل در آلمان به هر دو زبان آلمانی و انگلیسی امکان‌پذیر است با این حساب شما با ارائه مدارک هر یک از این دو زبان و کسب حداقل نمرات لازم واجد شرایط تحصیل در دانشگاه‌های آلمان خواهید بود. اما برای اینکه اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید در این مقاله شرح مفصلی از آزمون‌ها و مدارکی که مورد نیازتان هست را عنوان کرده ایم.

شرایط تحصیل در آلمان چگونه است؟

 • تحصیل در آلمان تقریبا رایگان می باشد.
 • شانس صدور ویزا برای تحصیل در آلمان بالا است.
 • اخذ اقامت دائم آلمان پس از تحصیل امکان پذیر می باشد (به شرط یافتن کار).
 • میزان بیکاری در آلمان بسیار پایین است و این کشور فقر نیروی کار دارد.
 • آلمان یکی از بهترین کشورهای دنیا می باشد.
 تحصیل در آلمان

شرایط تحصیل در آلمان

بررسی مدارک زبان مورد نیاز برای تحصیل در آلمان

همانطور که در بخش مقدمه هم اشاره کردیم در دانشگاه‌های آلمان هم به زبان آلمانی و انگلیسی می‌توانید درس بخوانید فقط کافیست مدرک زبان آلمانی را برای پذیرش مورد نیاز به دانشگاه مربوطه در دست داشته باشید.

تحصیل در دانشگاه‌های آلمان همچون سایر کشورها شرایط خاص خود را دارد مثلاً: متقاضیان مقطع کارشناسی حتماً باید مدرک دیپلم داشته باشند و متقاضیان کارشناسی ارشد به مدرک کارشناسی نیاز دارد.

فراموش نکنید که تسلط به زبان آلمانی برای تحصیل در این کشور الزامی است چرا که نه فقط شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه‌های آلمان را ایجاد می‌کند بلکه با توجه به اینکه زبان رسمی این کشور است شما برای یک زندگی راحت‌تر تجربه به دست خواهید آورد و می‌توانید بهتر و راحت‌تر با مردم این کشور ارتباط  برقرار کنید.

معتبرترین مدرک زبان آلمانی برای پذیرش دانشگاه‌ها

DSH یکی از مدارک معتبر زبان آلمانی است که برای تحصیل در آلمان به آن نیاز دارید. این مدرک زبان آلمانی ثابت می کند که شما می‌توانید از پس کلاس‌هایی که به زبان آلمانی در دانشگاه برگزار می‌شوند برآیید.

آزمون کتبی DSH به صورت کتبی و شفاهی برگزار می‌شود و تمام مهارت‌های شنیداری، نوشتاری، گفتاری و درک مطلب را آموزش خواهید دید.

یکی دیگر از مدارک زبان آلمانی TestDAF است این مدرک برای افرادی است که به دنبال تحصیل و پژوهش در آلمان هستند.

ویزای تحصیلی آلمان تضمینی

مدارک زبان مورد نیاز برای تحصیل در آلمان

مدارک زبان انگلیسی مورد نیاز برای دانشگاه‌های آلمان

خوشبختانه از مهمترین مزیت‌های تحصیل در دانشگاه‌های آلمان برگزاری بسیاری از برنامه‌ها به زبان انگلیسی است.

یعنی حتی اگر شما به زبان آلمانی هم تسلط نداشته باشید میتوانید در دانشگاه‌های این کشور پذیرش شوید. از این رو برای تحصیل در این کشور باید مدرک تحصیلی انگلیسی که مورد تایید دانشگاه این کشور می‌باشد را دارا باشید.

حداقل درک زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه های آلمان عبارتند از:

 • IELTS (نمره آیلتس برای تحصیل در آلمان: 5.5 یا 6)
 • TOEFL (نمره تافل برای تحصیل در آلمان: بالای 80)

مدرک زبان برای اخذ پذیرش آلمان

برای ویزای تحصیلی آلمان تضمینی، و پذیریش در دانشگاه های این کشور ابتدا باید برنامه و رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و بعد از آن می بایست به سراغ مطالعه در وب سایت های دانشگاه های کشور آلمان رفته و اطلاعات کاملی را درباره آنها بدست آورید.

از آنجایی که شرایط پذیرش در دانشگاه های آلمان با دیگر کشورها متفاوت می باشد کسب اطلاعات دقیق و کامل از طریق وب سایت مربوط به دانشگاه مورد نظر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و به شما کمک زیادی خواهد کرد.

با اطلاعاتی که از وب سایت دانشگاه ها بدست می آورید بهتر و راحتر می توانید شرایط دریافت پذیرش و بازده رمانی تعیین شده را بررسی کرده و برای ارسال مدارک مورد نیاز جهت پذیرش اقدام کنید و آنها را برای دانشگاه ارسال کنید.

معتبرترین دانشگاه‌های آلمان

مدارک زبان انگلیسی مورد نیاز برای دانشگاه‌های آلمان

مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی به آلمان

برای مهاجرت تحصیلی به کشور آلمان و تحصیل در معتبرترین دانشگاه های این کشور نیاز به مدارک زیر دارید.

 1. نامه پذیرش
 2. مدارک تحصیلی
 3. پاسپورت
 4. مدارک شناسایی
 5. عکس
 6. گواهی تمکن مالی
 7. بیمه سلامت
 8. گواهی سلامت

مدت زمان گرفتن ویزای تحصیلی آلمان

با توجه به اطلاعاتی که تا به اینجا در اختیارتان قرار دادیم برای خیلی از شما افرادی که تمایل به تحصیل در دانشگاه‌های آلمان دارید و می‌خواهید برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان اقدام کنید این سوال پیش خواهد آمد که مدت زمان گرفتن ویزای تحصیلی آلمان چقدر است؟

خوب، باید بگوییم که متاسفانه سفارت آلمان در تهران روند مشخصی برای این موضوع ندارد در کلی‌ترین حالت ممکن برای دوره‌های کارشناسی بالای ۱۲ ماه و برای کارشناسی ارشد ۱۱ ماه به صورت موقت ویزای تحصیلی صادر می‌شود.

لازم به ذکر است که اگر شما برای مقطع کارشناسی ارشد پذیرش مستقیم با مدرک زبان از سوی دانشگاه مربوطه در کشور آلمان را داشته باشید سفارت آلمان در تهران به شما  وقت VIP نهایتا ۲ ماهه خواهد داد.

دانشگاه های انگلیسی زبان آلمان

اگه دارای مدرک زبان آلمانی باشید تقریباً می‌توانید از تمام دانشگاه‌های این کشور پذیرش بگیرید اما در صورت دارا نبودن مدرک زبان آلمانی باید به دنبال دانشگاه‌هایی باشید که با مدرک زبان انگلیسی پذیرش انجام می‌دهند.

از معتبرترین دانشگاه‌های انگلیسی زبان آلمان می‌توان به دانشگاه‌های زیر اشاره کرد.

 1. Technical University of Munich
 2. LMU Munich
 3. Heidelberg University
 4. Free University of Berlin
 5. Humboldt University Berlin
 6. Karlsruhe Institute of Technology (KIT)
معتبرترین دانشگاه های انگلیسی زبان آلمان

دانشگاه های انگلیسی زبان آلمان

در نهایت

چنانچه قصد تحصیل در دانشگاه‌ها و کشورهای اروپایی را دارید بدون تردید تحصیل در دانشگاه‌های آلمان گزینه بسیار مناسبی است چرا که دولت آلمان شرایط و هزینه تحصیلی مناسبی را برای دانشجویان بین‌المللی در نظر دارد.

این کشور با فراهم کردن امکان تحصیل به دو زبان آلمانی و انگلیسی توانسته است تا به امروز بسیاری از دانشجویان بین‌المللی را جذب کند. اگر موفق به کسب مدارک معتبر زبان آلمانی شده‌اید و توانستید حداقل نمرات تعیین شده را دریافت کنید به راحتی می توانید در دانشگاه این کشور پذیرش شده و شرایط تحصیل در کشور المان را بپزیرید.

سوالات مربوط به برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان چه مدرک زبانی نیاز است؟

 1. حداقل سطح زبان آلمانی برای تحصیل در آلمان چیست؟
  با تسلط به زبان آلمانی در سطح C1 می‌توانید واجد شرایط تحصیل در آلمان شوید اما بهتر است B1 داشته باشید.
 2. چه مدارک زبانی برای تحصیل در دانشگاه های آلمان به انگلیسی لازم است؟
  مدرک آیلتس یا تافل از جمله مدرک زبان لازم برای تحصیل در آلمان به انگلیسی هستند.
 3. مدت زمان گرفتن ویزای تحصیلی آلمان چقدر است؟
  برای دوره‌های کارشناسی بالای ۱۲ ماه و برای کارشناسی ارشد ۱۱ ماه به صورت موقت ویزای تحصیلی صادر می‌شود.

ارسال دیدگاه

4 × پنج =