ویزای تحصیلی آلمان مقطع کارشناسی

هزینه ویزای تحصیلی آلمان مقطع کارشناسی

در این مقاله، قصد داریم تا به بررسی هزینه ویزای تحصیلی آلمان مقطع کارشناسی پرداخته  […]

در این مقاله، قصد داریم تا به بررسی هزینه ویزای تحصیلی آلمان مقطع کارشناسی پرداخته  و کمی در این مورد اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم.

قبل از هر چیز، باید عنوان کنیم که هزینه ویزا بسته به نوع ویزا و همچنین کشور مبدأ متفاوت است.

اخذ ویزای تحصیلی آلمان مقطع لیسانس

ویزای تحصیلی آلمان مقطع لیسانس، یکی از مهم‌ترین مراحل برای ورود به دانشگاه‌های آلمان است. برای دریافت این ویزا، ابتدا باید پذیرش نامه از یک دانشگاه آلمانی دریافت شود. سپس باید مدارک لازم را جمع آوری کرده و به سفارت آلمان در کشور خود مراجعه کنید.

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای تحصیلی آلمان تضمینی شامل پاسپورت، عکس، پذیرش نامه دانشگاه، مدرک تحصیلی، مدارک مالی و بیمه سلامت است. همچنین باید زبان آلمانی را به صورت حداقل B1 مسلط باشید.

بعد از تحویل مدارک، سفارت آلمان بررسی می‌کند و در صورت تایید، ویزای تحصیلی صادر می‌شود. این ویزا به شما اجازه می‌دهد تا به مدت ۹۰ روز در آلمان باقی بمانید و در این مدت می‌توانید فرصت خود را برای پیدا کردن محل اقامت دائم و اخذ ویزای بلندمدت بهره ببرید.

در نهایت، برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان، باید دقت کنید که همه مدارک لازم را به صورت کامل و صحیح تهیه کنید و به موقع اقدام به ارسال آن‌ها به سفارت آلمان کنید. همچنین، باید هزینه‌های مربوط به دریافت ویزا را پرداخت کنید. با رعایت این نکات، می‌توانید به راحتی و با موفقیت ویزای تحصیلی آلمان را دریافت کنید و به دانشگاه‌های معتبر آلمانی بپیوندید.

شرایط دریافت ویزای تحصیلی آلمان مقطع کارشناسی

ویزای تحصیلی آلمان مقطع کارشناسی

هزینه ویزای تحصیلی آلمان برای مقطع کارشناسی

در بخش مقدمه و در پاراگراف قبل عنوان کردیم که برای تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های آلمان چطور می توانید برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور اقدام کنید.

همچنین به مسئله هم اشاره کردیم که هزینه های مربوط به ویزای تحصیلی با توجه به نوع ویزا و همچنین کشور مبدأ متفاوت می باشد.

برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان برای مقطع کارشناسی، دانشجویان باید به صورت حضوری به سفارت آلمان در کشور خود مراجعه کنند. هزینه ویزای تحصیلی آلمان برای مقطع لیسانس بسته به مدت اقامت و همچنین نوع ویزا متفاوت است. برای مثال، هزینه ویزای تحصیلی آلمان برای مدت 6 ماه حدود ۶۰ یورو است، در حالی که هزینه ویزای تحصیلی آلمان برای مدت بیشتر از 6 ماه حدود ۸۰ یورو است.

همچنین، باید به این نکته هم توجه کرد که دانشجویان باید برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان برای مقطع لیسانس هزینه‌های دیگری را نیز پرداخت کنند. به عنوان مثال، برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان در این مقطه تحصیلی، دانشجویان باید پرونده درخواست ویزا را تهیه کنند که هزینه آن حدود ۶۰ یورو است. همچنین، برای دریافت این ویزای تحصیلی آلمان، دانشجویان باید برای برگزاری مصاحبه با کارشناسان سفارت آلمان نیز هزینه‌ای را پرداخت کنند.

به طور کلی، هزینه ویزای تحصیلی آلمان برای مقطع کارشناسی شامل هزینه ویزا، هزینه پرونده درخواست ویزا و هزینه مصاحبه با کارشناسان سفارت آلمان است. بسته به مدت اقامت و همچنین نوع ویزا، هزینه کل این موارد ممکن است متفاوت باشد.

هزینه ویزای تحصیلی آلمان

روش های پرداخت هزینه ویزای تحصیلی آلمان

روش‌های پرداخت هزینه ویزای تحصیلی آلمان

برای پرداخت هزینه ویزای تحصیلی آلمان مقطع لیسانس، دانشجویان می‌توانند از روش‌های مختلف پرداخت استفاده کنند.

یکی از روش‌های پرداخت هزینه ویزا، پرداخت آنلاین است. برای پرداخت هزینه این ویزای تحصیلی آلمان، دانشجویان می‌توانند از روش پرداخت آنلاین استفاده کنند. برای این کار، باید به سایت سفارت آلمان در کشور خود مراجعه کرده و روی لینک پرداخت آنلاین کلیک کنید. پس از ورود به صفحه پرداخت، باید اطلاعات مربوط به کارت بانکی خود را وارد کنید و سپس هزینه ویزا را پرداخت کنید.

روش دیگری که دانشجویان می‌توانند برای پرداخت هزینه ویزای تحصیلی آلمان برای مقطع کارشناسی استفاده کنند، پرداخت نقدی است. برای پرداخت به صورت نقدی، دانشجویان باید به سفارت آلمان در کشور خود مراجعه کنند و هزینه را به صورت نقدی پرداخت کنند.

نکات قابل توجه درباره هزینه های مربوط به ویزای تحصیلی آلمان

 •  برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان برای مقطع کارشناسی، دانشجویان باید دارای مدارک لازم و همچنین پذیرش از یک دانشگاه آلمانی باشند.
 •  دانشجویان باید به صورت حضوری به سفارت آلمان در کشور خود مراجعه کنند.
 • هزینه ویزای تحصیلی آلمان برای مقطع کارشناسی بسته به مدت اقامت و همچنین نوع ویزا متفاوت است.
 •  برای پرداخت هزینه، دانشجویان می‌توانند از روش‌های پرداخت مختلف استفاده کنند، از جمله پرداخت آنلاین و پرداخت نقدی.
 • برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد هزینه ویزای تحصیلی آلمان برای مقطع کارشناسی، به سایت سفارت آلمان در کشور خود مراجعه کنید.
ویزای تحصیلی آلمان تضمینی

نکات قابل توجه درباره هزینه ویزای تحصیلی آلمان

مزایای ویزای تحصیلی آلمان

لازم است بدانید که با دریافت ویزای تحصیلی کشور آلمان به صورت مستقیم نمی توانید اقامت در این کشور را به صورت دائم بدست آورید.

اولین شرط برای دریافت ویزای این کشور جهت تحصیل در دانشگاه قبول شدن در دانشگاه های این کشور می باشد.

از آنجایی که تحصیل در دانشگاه های آلمان رایگان می باشد، دانشجوهایی که موفق به تحصیل و دریافت ویزای تحصیلی آلمان خواهند بود موفق با پرداخت 75 یورو به عنوان هزینه درخواست ویزا تحصیلی آلمان در هزینه های خود به مقدار قابل توجهی صرفه جویی خواهند کرد.

در ادامه اشاره ای به مزیت های دریافت ویزای تحصیلی آلمان کرده ایم.

 • شهرت بین المللی مراکز آموزشی این کشور برای آموزش و تحقیق
 • تنوع آموزش
 • امکان تحصیل رایگان یا با هزینه کم در کشور آلمان
 • امکان کار پس از تحصیل در آلمان با توجه به بازار کار و نیاز به نیروی متخصص
 • امکان اخذ اقامت پس از تحصیل در این کشور
 • جامعه دانشجویی متنوع
 • امنیت بالا
 • سیستم سلامت عالی
ویزای تحصیلی آلمان

مزایای ویزای تحصیلی آلمان

در نهایت اینکه

بدون شک با مطالعه این مقاله متوجه شده اید که مهاجرت تحصیلی به آلمان دارای چه شرایطی می باشد و اینکه هزینه ویزای تحصیلی آلمان مقطع کارشناسی بسته به دانشگاهی که در آن قبول شده اید متفاوت می باشد.

پیشنهادی که موسسه مهاجرتی visa2go برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی به آلمان دارد این است که از روش های ارزان اخذ اقامت از کشورهای دیگر و گرفتن وقت سفارت از کشور ثالث اقدام نمایند تا سریع تر به هدف خود برسند.

سوالات مربوط به هزینه ویزای تحصیلی آلمان مقطع کارشناسی

 1. آیا می توان ویزای تحصیلی آلمان را بدون مدرک زبان گرفت؟
  عدم ارائه مدرک زبان، شانس دریافت ویزا را کاهش می دهد به همین دلیل توصیه می شود مدرک زبان ارائه دهید.
 2. تحصیل در دانشگاه های آلمان به صورت رایگان امکانپذیر است؟
  در صورتی که در دانشگاه های دولتی این کشور پذیرفته شوید نیازی به پرداخت شهریه نخواهید داشت.
 3. دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی آلمان چیست؟
  نداشتن تمکن مالی لازم، مرتبط نبودن رشته تحصیلی شخص در آلمان با رزومه یا رشته تحصیلی قبلی،
  سن نامناسب با مقطع تحصیلی و دارا نبودن سطح زبان مورد نظر.

ارسال دیدگاه

19 + هشت =