تمکن مالی برای ویزای تحصیلی انگلیس

میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی انگلیس

یکی از محبوب ترین ویزاها برای دانشجویان در سراسر جهان ویزای تحصیلی انگلیس تضمینی است. […]

یکی از محبوب ترین ویزاها برای دانشجویان در سراسر جهان ویزای تحصیلی انگلیس تضمینی است. این ویزا به دانشجوان اجازه می دهد تا به انگلیس بروند و در دانشگاه های انگلیس تحصیل کنند. با این حال، یکی از مشکلاتی که برای دانشجویان وجود دارد، محدودیت های مالی است. برای درخواست این ویزا، دانشجو باید نشان دهد که می تواند هزینه های تحصیل خود را پرداخت کند یا خیر؟! به همین منظور در این مقاله به بررسی میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی انگلیس، محدودیت های مالی برای ویزا و راه های ممکن برای حل آن ها پرداخته ایم.

اخذ ویزای تحصیلی انگلیس

کشور انگلستان جزء 5 مقصد برتر برای تحصیل در دنیا می باشد که دارای 16 دانشگاه می باشد که در رتبه بندی های جهانی در زمره ۱۰۰ دانشگاه برتر در دنیا قرار گرفته ‌اند.

از طرفی هم دولت انگلیس بسیار مشتاق به دعوت از دانشجویان بین ‌المللی برای تحصیل در این کشور می باشد. اما، همچون سایر کشورها دارای یک سری شرایط، ضوابط و قوانین خاص کشور انگلیس می باشد.

یکی از شرایط بسیار مهم برای پذیرش در دانشگاه های این کشور مسئله تمکن مالی می باشد که بسیار دارای اهمیت است. در ادامه این مطلب بیشتر درباره میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی انگلیس صحبت خواهیم کرد.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی انگلیس

اخذ ویزای تحصیلی انگلیس

مدارک اخذ ویزای تحصیلی انگلیس

برای اقدام به درخواست ویزای تحصیلی در کشور انگلستان باید مدارک زیر را به ‌صورت کاملاً دقیق و ترجمه‌ شده به سفارت انگلیس ارائه کنید.

 • پاسپورت فعلی به‌ علاوه پاسپورت‌ های قبلی
 • ۱ عکس پاسپورتی تازه گرفته ‌شده
 • فرم تأیید پذیرش برای تحصیل CAS که با امتیاز ۳۰ اثبات‌ شده باشد
 • مدارک اثبات مهارت زبان انگلیسی
 • مدارک مالی و گردش حساب ۶ ماه گذشته
 • پرینت فرم درخواست آنلاین ویزای انگلیس
 • شناسنامه و سند ازدواج به ‌صورت ترجمه‌ شده
 • اطلاعات و نامه رضایت از والدین و یا قیم قانونی
 • نتایج آزمایشات پزشکی مبنی ‌بر سلامت روحی و جسمی
 • مدارک سوابق تحصیلی

میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی انگلیس

بدون شک همه شما دوستان عزیزی که برای ادامه تحصیل قصد مهاجرت به کشورهای مختلف از جمله کشور انگلستان را دارید به خوبی نسبت به این مسئله آگاه هستید که یکی از شرایط دریافت ویزای تحصیلی تایید مسئله تمکن مالی می باشد.

همانطور که در پاراگراف های قبلی هم اشاره کردیم برای تحصیل در دانشگاه های برتر انگلیس یک سری قوانین و شرایط هست که باید آنها را پشت سر بگذارید که یکی از آنها مسئله مربوط به تمکن مالی است.

در این کشور باید به اندازه‌ای پول داشته باشید تا بتوانید هزینه دوره سال اول تحصیل خود را بپردازید، بدون اینکه نیاز به دولت پیدا کنید یا بخواهید از کسی قرض بگیرید.

نکته بسیار مهمی که در مورد تمکن مالی باید به آن توجه زیادی داشته باشید این است که شما به عنوان فرد متقاضی برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس، باید به اندازه‌ای توانایی مالی داشته باشید که علاوه بر پرداخت مبلغ شهریه به ازای هر ماه، هزینه زندگی خود را هم پرداخت کنید که معمولاً مبلغ شهریه برای هر ماه در این کشور ۱۰۲۳ پوند در خارج از لندن و برای داخل لندن ۱۳۳۴ پوند است.

 ویزای تحصیلی انگلیس تضمینی

مدارک اخذ ویزای تحصیلی انگلیس

محدودیت های مالی برای ویزای تحصیلی انگلیس

برای درخواست ویزای تحصیلی انگلیس، دانشجو باید نشان دهد که می تواند هزینه های تحصیل خود را پرداخت کند. برای این منظور، دانشجو باید یک میزان تمکن مالی را نشان دهد که به اندازه کافی بالا باشد تا بتواند هزینه های تحصیل خود را پرداخت کند.

محدودیت های مالی برای ویزای تحصیلی انگلیس به دو دسته تقسیم می شوند:

 1. محدودیت های مالی برای اخذ ویزای تحصیلی
 2. محدودیت های مالی برای دریافت وام تحصیلی

محدودیت های مالی برای اخذ ویزای تحصیلی

برای اخذ ویزای تحصیلی انگلیس، دانشجو باید نشان دهد که می تواند هزینه های تحصیل خود را پرداخت کند.

برای این منظور، دانشجو باید یک مبلغ حداقل ۹,۰۰۰ پوند در حساب بانکی خود داشته باشد. همچنین، اگر دانشجو به عنوان همراه خود یک فرد دیگر را به انگلیس برده باشد، باید یک مبلغ حداقل ۶,۰۰۰ پوند برای این فرد نیز در حساب بانکی خود داشته باشد.

محدودیت های مالی برای دریافت وام تحصیلی

در صورتی که دانشجو از دانشگاه یا دولت انگلیس وام تحصیلی دریافت کند، باید به شرطی که درآمدش بالاتر از ۲۶,۵۰۰ پوند در سال باشد، آن را پس بدهد.

همچنین، اگر دانشجو به عنوان همراه خود یک فرد دیگر را به انگلیس برده باشد، باید به شرطی که درآمدش بالاتر از ۳۷,۵۰۰ پوند در سال باشد، وام را پس بدهد.

هزینه ویزای تحصیلی انگلیس

محدودیت مالی برای ویزای تحصیلی انگلیس

راه های ممکن برای حل محدودیت های مالی برای ویزای تحصیلی انگلیس

برای حل محدودیت های مالی برای ویزای تحصیلی انگلیس، دانشجو می تواند از راه های زیر استفاده کند.

 وام تحصیلی

دانشجو می تواند از دانشگاه یا دولت انگلیس وام تحصیلی دریافت کند. این وام ها معمولاً به شرطی در دسترس هستند که دانشجو درآمد بالاتر از حداقل مبلغ مورد نیاز برای پرداخت وام باشد. همچنین، برای دریافت وام، دانشجو باید نشان دهد که می تواند وام را پس بدهد.

 کار پاره وقت

دانشجو می تواند کار پاره وقت پیدا کند تا به تأمین هزینه های خود کمک کند. در حالت عادی، دانشجو می تواند حداکثر ۲۰ ساعت در هفته کار کند، با این حال در تعطیلات دانشگاه، می تواند بیشتر کار کند.

پشتیبانی از خانواده

دانشجو می تواند از خانواده خود پشتیبانی مالی دریافت کند. در این صورت، باید اثبات کند که خانواده اش می توانند هزینه های تحصیل او را تأمین کنند.

بورسیه

دانشجو می تواند بورسیه دریافت کند. برخی از دانشگاه ها و سازمان های تحصیلی بورسیه هایی را برای دانشجویان ارائه می دهند. این بورسیه ها به دانشجو کمک مالی می کنند تا هزینه های تحصیل خود را پرداخت کنند.

کارآموزی

دانشجو می تواند کارآموزی دریافت کند. برخی از شرکت ها کارآموزان را استخدام می کنند و به آن ها حقوق پرداخت می کنند. این کارآموزی ها به دانشجو کمک مالی می کنند تا هزینه های تحصیل خود را پرداخت کنند.

راههای رفع محدودیت مالی ویزای تحصیلی انگلیس

در نهایت 

برای درخواست ویزای تحصیلی انگلیس، دانشجو باید نشان دهد که می تواند هزینه های تحصیل خود را پرداخت کند.

برای این منظور، دانشجو باید یک میزان تمکن مالی را نشان دهد که به اندازه کافی بالا باشد تا بتواند هزینه های تحصیل خود را پرداخت کند.

در صورتی که دانشجو نتواند این محدودیت های مالی را برآورده کند، می تواند از راه های مختلفی مانند: وام تحصیلی، کار پاره وقت، پشتیبانی از خانواده، بورسیه و کارآموزی استفاده کند.

سعی ما بر این بود تا در این مطلب آنچه درباره میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی انگلیس نیاز است بدانید را هر چند مختصر در اختیارتان قرار دهیم. برای کسب راهنمایی های بیشتر با مشاوران و کارشناسان ما از طریق وب سایت visa2go.org در ارتباط باشید.

سوالات مربوط به میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی انگلیس

 1. اثبات تمکن مالی برای ویزای تحصیلی انگلستان چیست؟
  به‌جای صورت‌حساب بانکی، بانک شما می‌تواند نامه‌ای ارسال کند تا تأیید کند که مقدار مورد نیاز وجوه موجود را دارید. این نامه باید تأیید کند که وجوه برای یک دوره 28 روزه متوالی نگهداری شده است و تاریخ نامه نباید بیش از 31 روز قبل از درخواست ویزای دانشجویی باشد.
 2. چقدر موجودی بانکی برای ویزای دانشجویی انگلستان لازم است؟
  اینکه چقدر پول نیاز دارید بستگی به محل تحصیل شما دارد. شما به یکی از این موارد نیاز دارید: 1334 پوند در ماه (تا 9 ماه) برای دوره های آموزشی در لندن. 1023 پوند در ماه (تا 9 ماه) برای دوره های خارج از لندن.
 3. آیا می توان از ۲ صورتحساب بانکی برای ویزای دانشجویی انگلستان استفاده کرد؟
  اگر از بیش از یک حساب استفاده می کنید، اظهارنامه ها باید همان دوره 28 روزه را پوشش دهند.

ارسال دیدگاه

13 − هشت =