اهمیت مهاجرت کاری به کانادا

روشهای مهاجرت کاری به کانادا

مهاجرت به کانادا به دلایل مختلفی مانند: به دست آوردن شغل پایدار، بهبود شرایط زندگی […]

مهاجرت به کانادا به دلایل مختلفی مانند: به دست آوردن شغل پایدار، بهبود شرایط زندگی و فرصت‌های بیشتر برای خانواده، جذابیت دارد. اما برای مهاجرت کاری به کانادا، باید از روش‌های مختلفی استفاده کنید. در این مقاله به بررسی روش‌های مختلف مهاجرت کاری به کانادا خواهیم پرداخت.

مهاجرت کاری به کانادا

همانطور که می دانید کشور کانادا از جمله کشورهایی است که به خاطر شرایط اقتصادی که در دارد یکی از مقصد های اصلی برای ایرانیانی است که قصد کار در خارج از کشور را دارند.

اخذ و دریافت ویزای ict کانادا به  تاجر ها، نیروهای کاری دائم و موقت، دانشجویان و سایز افراد، اجازه کار در این کشور را می دهد.

از این رو از تمایل به مهاجرت کاری به کشور کانادا را دارید باید نسب به قوانین کاری این کشور اطلاعات دقیق و کاملی داشته باشید.

ویزای کاری که برای مهاجرین کشور کانادا صادر می شود به آن ها این اجازه را می دهد که برای مدتی مشخص در کشور کانادا مشغول به کار شوند.

البته باید این مسئله را هم به خاطر داشته باشید که مجوز کار در کشور کانادا در واقع یک ویزا نمی باشد و برای اینکه شما بتوانید برای کار به ایت کشور مهاجرت کنید باید بعد از دریافت مجوز کار برای ویزای اقامتی خود نیز اقدام کنید.

شرایط مهاجرت کاری به کانادا

مهاجرت کاری به کانادا

آشنایی با انواع روشهای مهاجرت کاری به کانادا

در این بخش می خواهیم صحبت را کوتاه کرده و بیشتر شما را با روشهای مهاجرت کاری به کانادا آشنا کنیم.

 • برنامه کاری ایمیگرنت
 • برنامه کاری دائم
 • برنامه کاری فصلی
 • برنامه کاری خودکارآمدی
 • برنامه کاری موقت
 • برنامه کاری فرعی
 • برنامه کاری تحصیلی

برنامه کاری ایمیگرنت

برنامه کاری ایمیگرنت یکی از روش‌های مهم مهاجرت کاری به کانادا است.

این برنامه به صورت خاص برای افرادی طراحی شده است که توانایی‌های فنی و حرفه‌ای خاصی دارند و قصد دارند در کانادا کار کنند.

برنامه کاری ایمیگرنت با هدف جذب توانمندی‌های فنی و حرفه‌ای در حوزه‌های مختلف از جمله مهندسی، پزشکی، تکنولوژی اطلاعات و غیره راه‌اندازی شده است.

برای شرکت در برنامه کاری ایمیگرنت، باید ابتدا از یکی از برنامه‌های موجود در این برنامه استفاده کنید.

سپس باید مدارک و مدارک تحصیلی خود را به همراه یک نامه توصیه ارائه دهید. در صورتی که موفق به گذراندن فرآیند انتخاب شوید، شما می‌توانید به عنوان یک مهاجر کاری به کانادا بپیوندید.

برنامه کاری دائم

برنامه کاری دائم یکی دیگر از روش‌های مهاجرت کاری به کانادا است. در این برنامه، شما باید توانایی‌های حرفه‌ای خود را به شرکت‌های کانادایی اثبات کنید.

برای شرکت در برنامه کاری دائم، شما باید تحصیلات خود را اثبات کنید و توانایی‌های حرفه‌ای خود را با مدارکی مانند گواهینامه، سابقه کار و غیره ارائه دهید.

در صورتی که شرکتی شما را استخدام کند، باید از طریق برنامه کاری دائم به کانادا مهاجرت کنید. در این برنامه، شما و خانواده‌تان می‌توانید به عنوان مقیم دائم در کانادا زندگی کنید.

برنامه کاری فصلی

برنامه کاری فصلی یکی دیگر از روش‌های مهاجرت کاری به کانادا است. در این برنامه، شما می‌توانید به عنوان کارگر فصلی در کانادا کار کنید.

برای شرکت در این برنامه، باید توانایی‌های حرفه‌ای خود را به شرکت‌های کانادایی اثبات کنید.

در صورتی که شرکتی شما را استخدام کند، شما می‌توانید به عنوان کارگر فصلی به کانادا مهاجرت کنید. در این برنامه، شما می‌توانید به مدت حداکثر 8 ماه در کانادا کار کنید.

برنامه کاری خودکارآمدی

در این برنامه، شما می‌توانید به عنوان یک کارآفرین به کانادا مهاجرت کنید.

برای شرکت در برنامه کاری خودکارآمدی، شما باید یک طرح کسب و کار خود را ارائه دهید و نشان دهید که قادر به تأمین منابع مالی و ایجاد شغل هستید.

در صورتی که طرح کسب و کار شما تأیید شود، شما می‌توانید به عنوان یک کارآفرین به کانادا مهاجرت کنید.

در این برنامه، شما می‌توانید به عنوان مقیم دائم در کانادا زندگی کنید.

روش دریافت برنامه کاری ایمیگرنت کانادا

برنامه کاری ایمیگرنت کانادا

برنامه کاری موقت

شما می‌توانید به عنوان یک کارگر موقت به کانادا مهاجرت کنید. برای شرکت در برنامه کاری موقت، باید توانایی‌های حرفه‌ای خود را به شرکت‌های کانادایی اثبات کنید.

در صورتی که شرکتی برای شما استخدام کند، شما می‌توانید به عنوان یک کارگر موقت به کانادا مهاجرت کنید. در این برنامه، شما می‌توانید به مدت حداکثر 2 سال در کانادا کار کنید.

برنامه کاری فرعی

برنامه کاری فرعی یکی دیگر از روش‌های مهاجرت کاری به کانادا است. در این برنامه، شما می‌توانید به عنوان یک کارگر فرعی به کانادا مهاجرت کنید.

برای شرکت در برنامه کاری فرعی، باید توانایی‌های حرفه‌ای خود را به شرکت‌های کانادایی اثبات کنید.

شما می‌توانید به عنوان یک کارگر فرعی به کانادا مهاجرت کنید. در این برنامه، شما می‌توانید به مدت حداکثر 2 سال در کانادا کار کنید.

برنامه کاری تحصیلی

برنامه کاری تحصیلی یکی دیگر از روش‌های مهاجرت کاری به کانادا است. در این برنامه، شما می‌توانید با تحصیل در یک دانشگاه یا موسسه آموزشی در کانادا، به عنوان یک دانشجو به کانادا مهاجرت کنید.

برای شرکت در برنامه کاری تحصیلی، باید پذیرش از یک دانشگاه یا موسسه آموزشی در کانادا را دریافت کنید.

در صورتی که پذیرش از یک دانشگاه یا موسسه آموزشی در کانادا دریافت کنید، شما می‌توانید به عنوان یک دانشجو به کانادا مهاجرت کنید. در این برنامه، شما می‌توانید به مدت تحصیل در کانادا زندگی کنید.

مدارک مورد نیاز مهاجرت کاری کانادا

مهاجرت به کانادا برای کار به دلیل فراهم بودن شرایط مساعد و فرصت‌های شغلی مناسب، برای بسیاری از افراد جذاب است.

با این حال، برای مهاجرت به کانادا برای کار، باید مدارک مورد نیاز را جمع آوری کنید تا بتوانید درخواست خود را به صورت موثری ارائه دهید.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری به کانادا به شرح زیر می باشند.

 1. گذرنامه
 2. مدارک تحصیلی
 3. سابقه کار
 4. مدارک زبان
 5. مدارک پزشکی
 6. مدارک خانوادگی
 7. پروانه کار
 8. مدارک مالی
مهاجرت به کانادا

مدارک مورد نیاز مهاجرت به کانادا

در نهایت اینکه

در این مقاله، به بررسی روش‌های مهاجرت کاری به کانادا پرداختیم. این روش‌ها شامل برنامه کاری ایمیگرنت، برنامه کاری دائم، برنامه کاری فصلی، برنامه کاری خودکارآمدی، برنامه کاری موقت، برنامه کاری فرعی و برنامه کاری تحصیلی است.

یک از این روش‌ها شرایط و مزایای خود را دارند و شما باید بر اساس شرایط و نیازهای خود، بهترین روش مهاجرت کاری به کانادا را انتخاب کنید.

برای این منظور می توانید از راهنمایی و مشورت مشاوران و کارشناسان ما نیز از طریق وب سایت visa2go.org نیز بهره مند شوید.

سوالات مربوط به روشهای مهاجرت کاری به کانادا

 1. چگونه می توان برای کار به کانادا مهاجرت کرد؟
  کارگران خارجی قبل از ورود به کانادا تحت TFWP باید یک پیشنهاد شغلی تایید شده و مجوز کار داشته باشند. از طریق LMIA، IRCC با Employment and Social Development Canada (ESDC) همکاری می کند تا اطمینان حاصل کند که کارگران خارجی مشاغلی را که شهروندان کانادایی یا مقیم دائمی برای آن در دسترس هستند، انتخاب نمی کنند.
 2. ساده ترین راه برای مهاجرت به کانادا چیست؟
  برای اکثر افرادی که راه‌های مهاجرت به کانادا را جستجو می‌کنند، سیستم اکسپرس اینتری سریع‌ترین راه برای مهاجرت به کانادا است.
 3. چگونه می توان بدون پیشنهاد شغلی به کانادا مهاجرت کرد؟
  چندین برنامه مهاجرتی وجود دارد که نیازی به پیشنهاد شغلی ندارند، مانند: حمایت مالی خانواده، برنامه اکسپرس اینتری و برنامه نامزد استانی (PNP).

ارسال دیدگاه

سه × چهار =