ویزای کار کانادا

حداقل مدرک تحصیلی برای ویزای کار کانادا

یکی از راه های مهاجرت به کشور کانادا که طرفداران بسیار زیادی هم دارد مهاجرت […]

یکی از راه های مهاجرت به کشور کانادا که طرفداران بسیار زیادی هم دارد مهاجرت از طریق دریافت ویزای کاری این کشور است. از آنجایی که کانادا بستر بسیار مناسبی را برای کارگران خارجی فراهم آورده است افراد زیادی متقاضی مهاجرت کاری به این کشور هستند و می توانند از طریق دریافت ویزای کاری کشور کانادا توانایی های خود را به نمایش بگذارند. اما دریافت این ویزا و فعالیت کاری در کشور کانادا آنقدرها هم کار آسانی نیست و سختی ها و پیچیدگی های خاص خود را دارا می باشد. یکی از مواردی که ذهن بسیاری از مهاجرین را به خود مشغول کرده است اطلاع از حداقل مدرک تحصیلی برای ویزای کار کانادا است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

ویزای کار کانادا چیست؟

ویزای کار کانادا یکی از انواع ویزاهای مهم برای ورود به کانادا است. با این ویزا، شما می توانید به عنوان کارمند یا مدیر در شرکت های کانادایی کار کنید. این ویزا به صورت موقت یا دائم صادر می شود و بسته به نوع ویزایی که شما درخواست کرده اید، می توانید کسب و کار خود را در این کشور آغاز کنید.

این مهم را به خاطر داشته باشید که شرایط دریافت هر یک از ویزاهای کاری کانادا با دیگری متفاوت است.

انواع ویزای کار کانادا

ویزای کار کانادا

مدارک مورد نیاز برای ویزای کار کانادا

برای درخواست ویزای کار کانادا، شما باید مدارک مورد نیاز را تهیه کنید. این مدارک شامل موارد زیر است:

 • پاسپورت شما باید حداقل دو برگ باقیمانده داشته باشد و حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.
 •  شما باید یک عکس جدید با اندازه 35 میلیمتر در 45 میلیمتر داشته باشید.
 •  شما باید فرم درخواست ویزای کار کانادا را پر کنید.
 •  شما باید مدارک تحصیلی خود را ارائه دهید. حداقل مدرک تحصیلی برای ویزای کار کانادا، معادل دبلوم کالج یا تحصیلات بالاتر است.
 • شما باید سابقه کار خود را ارائه دهید. برای این منظور، شما می توانید رزومه کاری خود را و یا مدارکی از سابقه کار خود ارائه دهید.
 • شما باید مدارکی از وجود مالی خود ارائه دهید. برای این منظور، شما می توانید گواهی بانکی خود را و یا مدارک دیگری از وجود مالی خود ارائه دهید.
 •  شما باید پروانه کار خود را ارائه دهید. بسته به نوع ویزایی که شما درخواست کرده اید، پروانه کار شما ممکن است متفاوت باشد.
 • شما باید سایر مدارک مورد نیاز را نیز ارائه دهید. این مدارک شامل برگه پلیسی، مدارک پزشکی و سایر مدارک مورد نیاز است.
شرایط دریافت ویزای کار کانادا

مدارک مورد نیاز برای ویزای کار کانادا

حداقل مدرک تحصیلی برای ویزای کار کانادا

با توجه به اینکه ویزای کاری کانادا چیست؟ و برای دریافت این ویزا به چه مدارکی نیاز دارید، بد نیست کمی هم دریاه حداقل مدرک تحصیلی برای دریافت ویزای کار کانادا اطلاعات داشته باشید.

حداقل مدرک تحصیلی برای ویزای کار کانادا، معادل دبلوم کالج یا تحصیلات بالاتر است. این به این معنی است که شما باید حداقل یک دبلوم کالج یا مدرک تحصیلات بالاتر داشته باشید تا بتوانید درخواست ویزای کار کانادا را ارائه دهید.

بسته به نوع شغلی که شما قصد دارید در کانادا انجام دهید، ممکن است حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز برای شما متفاوت باشد. برای مثال، برای شغل های فنی و حرفه ای، ممکن است حداقل مدرک تحصیلی بالاتری لازم باشد.

همچنین، در برخی موارد، اگر شما سابقه کار مرتبط با شغل خود را دارید، ممکن است بتوانید حداقل مدرک تحصیلی را کمتر کنید.

اما، به طور کلی باید عنوان کنیم که برای دریافت ویزای کار کشور کانادا محدودیتی در سیستم امتیازبندی کانادا وجود ندارد. یعنی اگر شما حداقل دارای مدرک لیسانی هم باشید می توانید امتیاز خوبی را در این بخش بدست آورید و برای اخذ جاب آفر بهتر است که حداقل مدرک لیسانس را داشته باشید.

برای دریافت ویزای ict کانادا نیازی به مدرک تحصیلی نیست. اما آن دسته از مساغلی که تحت برنامه نیروی کار ماهر هستند نیاز به حداقل مدرک دیپلم یا گواهی فنی و حرفه ای دارند.

نکات مهم در مورد ویزای کار کانادا

 1. شما باید هزینه های مربوط به ویزای کار کانادا را پرداخت کنید. این هزینه ها شامل هزینه پردازش ویزا، هزینه بررسی پرونده و هزینه های دیگر است.
 2. در صورت عدم پرداخت مالیات، ممکن است ویزای شما لغو شود.
 3. در صورت عدم به روز رسانی پروانه کار، ممکن است ویزای شما لغو شود.
 4. شما باید قوانین کانادا را رعایت کنید. در صورت نقض قوانین، ممکن است ویزای شما لغو شود.
حداقل مدرک تحصیلی برای ویزای کار کانادا

نکات مهم در مورد ویزای کار کانادا

در نهایت اینکه

دریافت ویزای کار کانادا یکی از بهترین روش های مهاجرت برای کسانی است که به دنبال کار و اقامت در این کشور هستند.

برای درخواست این ویزا، شما باید مدارک مورد نیاز را تهیه کنید. حداقل مدرک تحصیلی برای ویزای کار کانادا با توجه به نوع ویزایی که درخواست می دهید متفاوت می باشد.

مثلا برای جاب آفر کانادا حداقل باید مدرک لیسانس داشته باشید یا برای ict مدرک دیپلم کفایت می کند. اما، در کل برای دریافت ویزای کار کشور کانادا محدودیتی در سیستم امتیازبندی کانادا وجود ندارد.

فراموش نکنید که برای دریافت این ویزا باید حداقل یک سال سابقه کار داشته باشید و مدارک مربوط به آن را در سیستم امتیازبندی کشور کانادا لحاظ کنید.

ناگفته نماند که هر چه قدر سابقه کاری شما بیشتر باشد امتیاز شما بالاتر و شانس اخذ ویزا بیشتر است.

همچنین، شما باید به موقع هزینه های مربوط به ویزای کار کانادا را پرداخت کنید و قوانین کانادا را رعایت کنید.

سوالات مربوط به حداقل مدرک تحصیلی برای ویزای کار کانادا

 1. آیا امکان اخذ ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان ممکن است؟
  امکان دریافت ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان وجود دارد. برخی از شرکت‌ها ممکن است برای ویزای کار در کانادا نیازی به نمره آیلتس نداشته باشند.
 2. شرایط سنی برای مهاجرت کاری به کانادا چقدر است؟
  برای دریافت مجوز کار کانادا باید حداقل 18 سال داشته باشند. هیچ حداکثر سنی برای متقاضیان ویزای کار وجود ندارد مگر اینکه تحت برنامه تجربه بین‌المللی کانادا یا IEC درخواست دهند.
 3. حداقل امتیاز ویزای کار کانادا چقدر است؟
  در مرحله اول باید 67 از 100 امتیاز کسب کنید تا به مرحله دوم (POOL) وارد شوید. حداقل امتیاز در مرحله دوم مشخص نیست و در هر دوره قرعه کشی متفاوت است.

ارسال دیدگاه

13 + هجده =