دریافت ویزای کانادا

ثبت نام آنلاین برای دریافت ویزای کانادا

دریافت ویزای کانادا برای بسیاری از افراد به دلیل شرایط اقتصادی، آموزشی و حتی تفریحی […]

دریافت ویزای کانادا برای بسیاری از افراد به دلیل شرایط اقتصادی، آموزشی و حتی تفریحی جذاب است. با وجود اینکه فرآیند دریافت ویزا برای کانادا چالش‌هایی را در بر دارد، اما با داشتن اطلاعات کافی و پیگیری مستمر، می‌توانید به راحتی این هدف را دست یابید. خیلی از افراد متفاضی مهاجرت به کانادا ترجیح می‌دهن تا به صورت آنلاین و غیر حضوری اقدامات مربوط به دریافت ویزای خود را انجام دهند اما چطور باید جهت ثبت نام آنلاین برای دریافت ویزای کانادا اقدام کرد؟

راهنمای ثبت نام آنلاین برای دریافت ویزای کانادا

شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که دوست دارید به صورت غیر حضوری برای دریافت ویزای کانادا اقدام کنید اما نمی دانید که این کار را باید به چه صورتی انجام دهید.

در این مقاله ما به شما کمک خواهیم کرد تا سوالات متداولی که در این مورد در ذهنتلن نقش بسته اند را برطرف کرده و خیلی راحت مراحل ثبت نام آنلاین را جهت دریافت انواع ویزای کانادا پشت سر بگذارید.

شرایط دریافت ویزای کانادا

دریافت ویزای کانادا

مراحل ثبت نام آنلاین ویزای کانادا

همه شما دوستان بدون شک می دانید که انجام دادن اقدامات مربوط به مهاجرت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و همیشه توصیه می شود تا برای این کار از موسسه های مهاجرتی معتبر و افرد خبره و با تجربه کمک و مشورت دریافت کنید.

خب، خیلی وقتا هم هست که شما ترجیح می دهید در هزینه هایتان صرفه جویی کرده و بدون کمک از موسسات مهاجرات و افراد خبره به تنهایی مراحل ثبت نام دریافت انواع ویزای کانادا همچون: ویزای تحصیلی، ویزای توریستی، ویزای ict کانادا و… را به صورت آنلاین انجام دهید.

اگر تصمیمات برای این کار جدی است مراحل زیر با دقت انجام دهید.

 • آپلود مدارک در سایت سفارت کانادا
 • پرداخت ۱۰۰ دلار هزینه بررسی مدارک ویزا کانادا
 • ۸۵ دلار برای انگشت نگاری
 • مبلغی بابت هزینه پیکاپ ویزا کانادا

دریافت ویزای کانادا به صورت آنلاین

برای دریافت انواع ویزای کانادا می توانید به صورت آنلاین درخواست خود را به سفارت مربوطه ارسال کنید. برای انجام این کار ابتدا باید یک حساب کاربری در سایت سفارت کانادا ایجاد شود.

سپس با انجام دادن مراحل ارزشیابی آنلاین، در صورت تایید صلاحیت و دریافت کد کاربری، شما می تواند نسبت به درخواست آنلاین وقت سفارت کانادا اقدام کند.

فراموش نکنید که در این روش درخواست باید تمامی مدارک به صورت اسکن شده موجود باشد، همچنین باید هزینه های لازم را پرداخت کنید(تنها از طریق کارت اعتباری). بعد از اتمام کار، یک شماره پرونده و برگه انگشت‌نگاری دریافت خواهید کرد که پیگیری پرونده تنها از طریق این شماره صورت می‌گیرد.

 ثبت نام آنلاین ویزای کانادا

مراحل ثبت نام آنلاین ویزای کانادا

نکات و راهکارهایی برای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا

در این بخش می خواهیم به شما نکات و راهکارهایی را برای ثبت نام آنلاین برای دریافت ویزای کانادا ارائه دهیم که امیدواریم به شما کمک کند تا بهتر و سریعتر بتوانید جهت دریافت ویزای مورد نظرتان اقدام کنید.

 1. تحقیق و بررسی شرایط و مدارک مورد نیاز
 2. آماده‌سازی مدارک
 3. پرداخت هزینه ثبت نام
 4. ثبت نام آنلاین
 5. ارسال مدارک
 6. پیگیری وضعیت درخواست

تحقیق و بررسی شرایط و مدارک مورد نیاز

قبل از شروع به ثبت نام آنلاین، باید با شرایط و مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای کانادا آشنا شوید. اطلاعات کامل در مورد شرایط و مدارک مورد نیاز را می‌توانید در سایت رسمی سفارت کانادا در کشور خودتان پیدا کنید.

آماده‌سازی مدارک

پس از آشنایی با شرایط و مدارک مورد نیاز، باید مدارک مورد نیاز را آماده کنید. این مدارک شامل اسناد شخصی، مدارک تحصیلی و شغلی، گواهینامه و سوابق کاری و … است.

پرداخت هزینه ثبت نام

برای ثبت نام آنلاین برای دریافت ویزای کانادا، باید هزینه ثبت نام را پرداخت کنید. این هزینه بسته به نوع ویزایی که می‌خواهید درخواست کنید، متفاوت است.

ثبت نام آنلاین

بعد از آماده‌سازی مدارک و پرداخت هزینه، می‌توانید به سایت رسمی سفارت کانادا در کشور خودتان مراجعه کرده و فرم ثبت نام آنلاین را پر کنید. در این فرم باید اطلاعات شخصی، تحصیلی و شغلی خود را وارد کنید.

ارسال مدارک

پس از پر کردن فرم ثبت نام آنلاین، باید مدارک مورد نیاز را به سفارت کانادا ارسال کنید. بهتر است قبل از ارسال مدارک، آن‌ها را چندین بار بررسی کنید تا اطمینان حاصل شود که هیچ نقصی در آن‌ها وجود ندارد.

پیگیری وضعیت درخواست

پس از ارسال مدارک، باید وضعیت درخواست خود را پیگیری کنید. بهتر است به صورت دوره‌ای با سفارت کانادا تماس بگیرید تا وضعیت درخواست خود را بپرسید.

 راهکارهایی برای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا

نکات و راهکارهایی برای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا

در نهایت

به عنوان حُسن ختام یادآوری می کنیم که عده زیادی از مردم سراسر دنیا متقاصی مهاجرت به کشور کانادا هستند و این کشور نیز قوانین محکمی در جهت انجام امور مربوط به مهارجرت و سفر به کانادا وضع کرده است. از این رو اگر شما هم تمایل به مهاجرت دارید و کشور کانادا را به عنوان مقصد انتخاب کرده اید باید بخوبی با شرایط و قوانین این کشور آشنا باشید.

برای دریافت ویزای این کشور اولین کاری که باید انجام دهید گرفتن وقت سفارت است و بعد از آن باید مرحله انگشت نگاری را طی کنید و در ادامه به سراغ مراحل بعدی بروید.

صدور ویزای کانادا هم به صورت حضوری و هم از طریق ثبت نام آنلاین در وب سایت سفارت این کشور امکانپذیر است. با این تفاصیل، چنانچه تصمیم به ثبت نام آنلاین برای دریافت ویزای کانادا دارید حتما قبل از هر اقدامی به خوبی در این مورد تحقیق کرده و از افراد متخصص مشورت و کمک دریافت کنید.

فراموش نکنید که دریافت ویزای کانادا یک فرآیند پیچیده است که نیاز به دقت و صبر دارد. با رعایت نکات فوق و پیگیری مستمر، می‌توانید به راحتی ویزای کانادا را دریافت کنید.

سوالات مربوط به ثبت نام آنلاین برای دریافت ویزای کانادا

 1. برای انتخاب نام کاربری در ثبت نام آنلاین ویزای کانادا چه نکاتی را باید در نظر داشته باشیم؟
  نام کاربری باید بین هشت تا شانزده حرف و بدون هیچ کاراکتر خاصی (مانند: @,#,$,% و غیره) باشد. نام کاربری می تواند شامل رقم نیز باشد همچنین در نام کاربری خود از استفاده اطلاعاتی چون اطلاعات شخصی مانند اسم و فامیل، شماره ملی، آدرس پستی و یا آدرس ایمیل پرهیز فرمایید.
 2. برای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا چه مراحلی را باید طی کرد؟
  در ابتدا باید با سایت رسمی سفارت کانادا آشنا باشید و نحوه استفاده از آن را یاد بگیرید. آدرس سایت سفارت کانادا www.canada.ca می باشد. متقاضیان ویزای کانادا باید از طریق این لینک مدارک خود را ارائه دهند و ثبت نام خود را تکمیل فرمایند.
 3. نکات مهم انتخاب نام رمز عبور برای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا چیست؟
  مز عبور خود را امن نگه دارید و از واگذاری نام کاربری به همراه گذرواژه به افراد دیگر، خودداری فرمایید.، از حروف در کلمه عبور خود استفاده کنید. و تعدادی از حروف را به صورت بزرگ وارد کنید.

ارسال دیدگاه

19 − 4 =