ویزای کاری برای مهاجرت به کانادا

بهترین ویزای کاری برای مهاجرت به کانادا

کانادا به عنوان یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا، فرصت های شغلی متعددی را برای افراد […]

کانادا به عنوان یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا، فرصت های شغلی متعددی را برای افراد با مهارت های مختلف ارائه می دهد. ویزای کاری کانادا به شما اجازه می دهد تا به طور موقت در این کشور کار کنید و در نهایت اقامت دائم خود را دریافت کنید. امروز تصمیم داریم تا شما را با بهترین ویزای کاری برای مهاجرت به کانادا آشنا کرده و برایتان بیشتر از مزیت ها و معایب مهاجرت کاری به کشور کانادا بگوییم.

ویزای کاری چیست؟

ویزای کاری مجوزی است که به شما اجازه می‌دهد تا به طور قانونی در یک کشور خارجی کار کنید. این ویزا به عنوان مجوز کار یا اجازه کار نیز شناخته می‌شود که دارای انواع مختلفی همچون ویزای کاری کوتاه مدت، ویزای کاری بلند مدت، ویزای مهارت های خاص و ویزای سرمایه گذاری می باشد.

شرایط اخذ ویزای کاری

برای دریافت ویزای کار در هر کشوری داشتن پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای معتبر در کشور مقصد مهمترین اصل است. در اکثر موارد، برای اخذ ویزای کاری نیاز به داشتن پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای معتبر در کشور مقصد دارید.

شرط مهم دیگر برای دریافت ویزای کاری داشتن مهارت‌های مورد نیاز در کشور مقصد است. مهارت‌های شما باید با نیازهای بازار کار کشور مقصد همخوانی داشته باشد.

در اکثر موارد، برای اخذ ویزای کاری نیاز به داشتن مدرک تحصیلی و سابقه کاری مرتبط با شغل مورد نظر دارید. همچنین داشتن شرایط سنی مناسب نیز در برخی کشورها بسیار مهم است و اغلب محدودیت سنی دارند.

برای دریافت ویزای کاری شما باید بتوانید ثابت کنید که از نظر مالی توانایی تأمین هزینه‌های زندگی خود در کشور مقصد را دارید. علاوه بر آن شما باید گواهی عدم سوءپیشینه از مراجع ذیصلاح در کشور خود ارائه دهید.

انواع ویزای کاری

ویزای کاری چیست؟

انواع ویزاهای کاری کانادا

برنامه های مختلفی برای اخذ ویزای کاری کانادا وجود دارد که هر کدام شرایط و الزامات خاص خود را دارند. برخی از رایج ترین این برنامه ها عبارتند از:

 • برنامه نیروی کار ماهر فدرال (Federal Skilled Worker Program): این برنامه برای افراد ماهر و باتجربه ای است که می توانند در مشاغل مورد نیاز کانادا مشغول به کار شوند.
 • برنامه تجربه کاری کانادا (Canadian Experience Class): این برنامه برای افراد ماهری است که سابقه کار در کانادا را دارند.
 • برنامه اکسپرس انتری (Express Entry): این سیستم مهاجرتی بر اساس امتیازبندی عمل می کند و افراد واجد شرایط می توانند از طریق آن برای اقامت دائم کانادا درخواست دهند.
 • برنامه های استانی (Provincial Nominee Programs): استان های مختلف کانادا برنامه های مهاجرتی خاص خود را دارند که از طریق آنها می توانید برای ویزای کاری کانادا اقدام کنید.

اما انواع ویزاهای کاری کانادا که با توجه به شرایطی که دارند می توانید برای مهاجرت به کشور کانادا انتخاب کنید شامل: ویزای کاری برپایه LMIA، ویزای کاری بدون نیاز به LMIA، ویزای انتقال درون شرکتی، ویزای کاری پس از تحصیل، ویزای کار پرستاران خانگی و…

مزایا و معایب مهاجرت کاری به کانادا

برای مهاجرت به کشور کانادا راه های مختلفی وجود دارد که یکی از پرطرفدارترین راه ها، مهاجرت برای کار است. خب، طبیعی است که اگر تصمیم داشته باشید برای کار و زندگی مدتی از کشور خود دور بوده و در یک کشور غریب سکونت داشته باشید اطلاع از مزیت ها و معایبی که انجام این کار دارد چقدر می تواند در تصمیم گیری شما تاثیرگذار باشد.

درست است که کشور کانادا یکی از بهترین کشورهایی است که شرایط کاری مناسبی را برای متقاضیانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند فراهم آورده است اما باز هم مزیت ها و معایبی دارد که نباید از آنها غافل شد.

مهمترین مزیتی که مهاجرتی کاری به کشور کانادا دارد موارد زیر می باشد.

 1. بازار کار قوی: کانادا دارای نرخ بیکاری پایین و فرصت های شغلی متعدد در مشاغل مختلف است.
 2. درآمد بالا: حقوق و دستمزد در کانادا به طور کلی بالا است.
 3. کیفیت زندگی بالا: کانادا از نظر کیفیت زندگی، آموزش و پرورش و خدمات بهداشتی در رتبه های برتر جهان قرار دارد.
 4. امنیت و ثبات: کانادا کشوری امن و با ثبات سیاسی است.
 5. فرصت های تحصیلی برای فرزندان: فرزندان شما می توانند در مدارس دولتی کانادا به صورت رایگان تحصیل کنند.

معایب مهاجرت کاری به کشور کانادا

اما معایب و مشکلاتی که مهاجرت کاری به کشور کانادا دارد به شرح زیر می باشد.

 1. هزینه های مهاجرت: هزینه های مهاجرت به کانادا می تواند بالا باشد.
 2. آب و هوا: کانادا در زمستان ها می تواند بسیار سرد باشد.
 3. دوری از خانواده و دوستان: مهاجرت به کانادا می تواند به معنای دوری از خانواده و دوستان شما باشد.
 4. یادگیری زبان: اگر به زبان انگلیسی یا فرانسوی مسلط نیستید، ممکن است در پیدا کردن شغل مناسب با مشکل مواجه شوید.
ویزای ICT کانادا

انواع ویزاهای کاری کانادا

بهترین ویزای کاری برای مهاجرت به کانادا

بهترین ویزای کاری برای مهاجرت به کانادا به شرایط و تخصص شما بستگی دارد. اگر دارای مهارت های مورد نیاز کانادا هستید، می توانید از طریق برنامه نیروی کار ماهر فدرال یا برنامه اکسپرس انتری برای ویزای کاری اقدام کنید.

اگر سابقه کار در کانادا را دارید، برنامه تجربه کاری کانادا می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. همچنین می توانید از طریق برنامه های استانی برای ویزای کاری کانادا اقدام کنید.

از میان انواع ویزاهای کاری کشور  کانادا، ویزایی که این روزها بسیار پرطرفدار می باشد و خواهان زیادی هم پیدا کرده است ویزای ict کانادا است که در مقالات قبلی بارها درباره آن، شرایط دریافت این ویزا و مزیت ها و معایبی که دارد صحبت شده است.

چطور ویزای کاری کانادا بگیریم؟

چنانچه تصمیم دارید که به کشور کانادا مهاجرت کاری به کشور کانادا دارید بهتر آن است که با توجه به توانایی های خود و با در نظر گرفتن شرایط عنوان شده درباره هر یک ار انواع ویزاهای کاری این کشور، ویزای مناسب را انتخاب و برای دریافت آن اقدام کنید.

خب، حتما می پرسید که با توجه به موارد عنوان شده و انتخاب ویزای مناسب چطور می توان برای دریافت آن اقدام کرد. پاسخ کاملا روشن و واضح است. شما دوستان عزیز می بایست برای دریافت ویزای کاری کانادا مراحل زیر را طی کنید.

 • برنامه مناسب خود را انتخاب کنید: با توجه به شرایط و تخصص خود، برنامه مناسب را برای اخذ ویزای کاری کانادا انتخاب کنید.
 • شرایط و الزامات برنامه را بررسی کنید: از شرایط و الزامات برنامه مورد نظر خود اطمینان حاصل کنید.
 • مدارک مورد نیاز را جمع آوری کنید: مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا را جمع آوری کنید.
 • درخواست خود را آنلاین ارسال کنید: از طریق وب سایت اداره مهاجرت کانادا (IRCC) درخواست خود را به صورت آنلاین ارسال کنید.
 • مراحل مصاحبه و بررسی را طی کنید: در صورت واجد شرایط بودن، برای مصاحبه و بررسی مدارک دعوت خواهید شد.
 • ویزای خود را دریافت کنید: در صورت موفقیت در مراحل قبلی، ویزای کاری کانادا برای شما صادر خواهد شد.
 مهاجرت کاری به کانادا

مزایا و معایب مهاجرت کاری به کانادا

در نهایت

ویزاهای کاری کشور کانادا، دارای انواع مختلفی هستند که هر یک مزیت ها و معایب خاص خود را دارند. بنابراین، انتخاب بهترین ویزای کاری برای مهاجرت به کانادا، از میان تمامی آنها چندان کار آسانی نیست زیرا هر یک از برنامه های کاری کانادا شرایط خاص خود را دارند که باید با توجه به آنها ویزای مناسب را انتخاب کنید.

سوالات مربوط به بهترین ویزای کاری برای مهاجرت به کانادا

 1. ویزای کاری چیست؟
  مجوزی است که به شما اجازه می‌دهد تا به طور قانونی در یک کشور خارجی کار کنید.
 2. انواع ویزاهای کاری کانادا کدامند؟
  ویزای کاری برپایه LMIA، ویزای کاری بدون نیاز به LMIA، ویزای انتقال درون شرکتی، ویزای کاری پس از تحصیل، ویزای کار پرستاران خانگی و…
 3. مهاجرت کاری به کانادا چه مزیت هایی دارد؟
  بازار کار قوی، درآمد بالا، کیفیت زندگی بالا، امنیت و ثبات و فرصت های تحصیلی برای فرزندان

ارسال دیدگاه

9 − 7 =