تحصیل در انگلستان

بررسی هزینه تحصیل در انگلستان

رمانیکه کشور انگلیس را به عنوان مقصدی برای ادامه تحصیل خود انتخاب می کنید و […]

رمانیکه کشور انگلیس را به عنوان مقصدی برای ادامه تحصیل خود انتخاب می کنید و تصمیم دارید اقدامات مربوط به مهاجرت تحصیلی خود را به این کشور انجام دهید حتما برایتان این سوال پیش خواهد آمد که هزینه تحصیل در انگلیس چقدر است و چطور می توانید از پس مخارج زندگی و تحصیل در این کشور برآیید؟ اینکه شما نسب به هزینه های زندگی و تحصیل در انگلیس اطلاعات کافی و کامل داشته باشید بدون شک در هر چه بهتر تصمیم گیری شما نقش موثری دارد. در این مطلی می خواهیم به بررسی هزینه تحصیل در انگلستان پرداخته و کمی در این مورد اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم.

هزینه مهاجرت تحصیلی به انگلیس

برای تحصیل در انگلیس همچون سایر کشورها شما باید هزینه ای پرداخت کنید اما اینکه این هزینه چقدر است به عوامل مختلفی بستگی دارد. مواردی که شاید برخی از دوستانی که تصمیم به مهاجرت تحصیلی دارند آن را نادیده بگیرند و بعدها متوجه تاثیرات آنها در زندگی شوند.

پس برای اینکه زندگی و تحصیل راحتری را در انگلیس داشته باشید لازم است به خوبی با شرایط تحصیل و هزینه تحصیل در این کشور آشنا شوید.

شرایط مهاجرت تحصیلی به انگلیس

مهاجرت تحصیلی به انگلیس

هزینه ویزای تحصیلی انگلیس

کارهای ابتدایی را برای مهاجرت بهانگلیس انجام داده اید، از سوی دانشگاه مورد نظرتان هم پذیرش شدید. حال نیاز است تا برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس تضمینی هم اقدام کنید. اما آیا می دانید که هزینه ویزای تحصیلی انگلیس چقدر است؟ 

برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس نیاز است تا تکمیل کردن مدارک مورد نیاز به سفارت این کشور مراجعه کنید تا بررسی های لازم و فرآیند انگشت نگای به درستی انجام شوند.

وقتی تمامی مراحل مربوط به اخذ ویزای را به درستی و بدون هیچ کم و کاستی پشت سر گذاشتید نیاز ایت که مبلغ ۳۶۳ پوند را پرداخت کنید که مبلغ بدون در نظر گرفتن هزینه بیمه می باشد.

هزینه تحصیل در مقاطع مختلف در انگلیس

هزینه تحصیل در انگلستان برای دانشجویان بین‌المللی بسیار بالاست. هزینه‌ها بسته به دوره تحصیلی و محل دانشگاه متفاوت است. در مقطع کارشناسی ارشد، هزینه تحصیل در انگلستان بین ۱۲،۰۰۰ تا ۲۰،۰۰۰ پوند در سال است. در مقطع دکترا، هزینه تحصیل بین ۱۶،۰۰۰ تا ۲۴،۰۰۰ پوند در سال است. باید توجه داشت که این هزینه‌ها فقط شامل هزینه تحصیل و شهریه نیست و باید هزینه‌های زندگی را نیز در نظر گرفت.

علاوه بر مقاطع دانشگاهی هزینه های تحصیلی دیگری هم در کشور انگلیس باید در نظر گرفته شوند. مثلا: هزینه تحصیل در مدارس این کشور. این مسئله را به خاطر داشته باشید که بعضی از مدارس انگلی رایگان هستند اما اگر والیدن دوست داشته باشند می توانند کودکان خود را در مدارسی ثبت نام کنند که با دریافت مبلغی بهترین خدمات تحصیلی را ارائه می دهند.

بنابراین بازه گسترده صفر تا چندین هزار پوند در سال می‌تواند هزینه تحصیل در مدارس این کشور باشد.

ویزای تحصیلی انگلیس

هزینه ویزای تحصیلی انگلیس

هزینه‌های زندگی در انگلیس

هزینه‌های زندگی در انگلستان بسته به شهر و منطقه متفاوت است. هزینه‌های زندگی شامل اجاره خانه، غذا، حمل و نقل، کتاب‌ها و لوازم التحریر و هزینه‌های تفریحی است.

برای اجاره خانه در لندن، هزینه‌ها بسیار بالاست و ممکن است بین ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ پوند در ماه باشد. هزینه غذا نیز بسته به نوع غذایی که دانشجو مصرف می‌کند متفاوت است.

هزینه حمل و نقل نیز برای دانشجویان بسیار مهم است، زیرا باید به دانشگاه و سایر مناطق شهری بروند. هزینه‌های تفریحی نیز بسته به علاقه‌مندی‌های دانشجو متفاوت است.

استفاده از فرصت‌های کاری برای کاهش هزینه ها در انگلیس

انگلستان یکی از کشورهای پیشرو در حوزه آموزش و پژوهش است. بسیاری از دانشگاه‌های انگلستان در رتبه‌بندی جهانی بسیار بالا قرار دارند.

با توجه به اینکه انگلستان یکی از مراکز تجارت و بازار های کاری جهان است، فرصت های شغلی بسیار زیادی برای دانشجویان در این کشور وجود دارد.

بسیاری از دانشگاه‌ها همکاری با شرکت‌های بزرگ جهانی دارند و فرصت‌های کاری بسیاری در این شرکت‌ها برای دانشجویان ارائه می‌شود.

زمانیکه هزینه های تحصیل در انگلستان سخت می شود شما می توانید با انتخاب یک کار پاره وقت در کنار تحصیل خود کمی به کاهش پیدا کردن هزینه هایتان کمک کنید.

البته نباید فراموش کرد که این موضوع محدودیت ساعتی دارد همچنین فارغ از مقطع تحصیلی، افراد بین ۱۶-۱۷ سال اجازه ی کار ۱۰ ساعت در هفته و افراد بالای ۱۶ سال می توانند ۲۰ ساعت در هفته کار کنند.

نکات مهم برای مهاجرت تحصیلی به انگلستان

قبل از آنکه تصمیم نهایی خود را برای مهاجرت تحصیلی به انگلیس بگیرید به عنوان یک دانشجو باشد نکات مهمی که در ادامه به آنها اشاره کرده ایم را مد نظر داشته باشید.

 • برنامه‌ریزی مالی: دانشجویان باید قبل از شروع تحصیل، برنامه‌ریزی مالی خود را به خوبی انجام دهند و هزینه‌های تحصیل و زندگی را به خوبی محاسبه کنند.
 •  جستجوی منابع مالی: دانشجویان باید جستجوی منابع مالی مانند تسهیلات وام، بورس و کارآموزی را انجام دهند.
 • اجاره خانه: دانشجویان باید قبل از اجاره خانه، هزینه‌های اجاره، قرارداد اجاره، پرداخت وثیقه و شرایط مورد نیاز را به دقت بررسی کنند.
 •  حمل و نقل: دانشجویان باید قبل از شروع تحصیل، مسیر حمل و نقل را بررسی کنند و هزینه‌های آن را به دقت محاسبه کنند.
 •  زندگی روزمره: دانشجویان باید هزینه‌های زندگی روزمره مانند غذا، لوازم التحریر و هزینه‌های تفریحی را به دقت محاسبه کنند.
زندگی در انگلیس

هزینه‌های زندگی در انگلیس

در نهایت

هزینه تحصیل در انگلستان بسیار بالاست، اما با در نظر گرفتن فرصت‌های شغلی و آموزشی که این کشور ارائه می‌شود، هزینه‌های پرداخت شده به عنوان سرمایه‌گذاری در آینده دانشجویان محسوب می‌شود. دانشجویان باید قبل از شروع تحصیل به درستی بررسی هزینه تحصیل در انگلیس را برآورد کنند، آنها باید برنامه‌ریزی مالی خود را به خوبی انجام دهند و هزینه‌های تحصیل و زندگی را به خوبی محاسبه کنند. همچنین، جستجوی منابع مالی مانند تسهیلات وام، بورس و کارآموزی برای دانشجویان بسیار مهم است.

سوالات مربوط به بررسی هزینه تحصیل در انگلستان

 1. چگونه می توان در انگلستان با کمترین هزینه تححصیل کرد؟
  در این شرایط، دو راه بسیار کمک‌کننده است و می‌تواند به این افراد در مخارج‌ کمک کند اول دریافت فاند و بورسیه در انگلستان و دوم درآمد کار دانشجویی در انگلیس.
 2. هزینه زندگی دانشجویی در انگلیس چقدر است؟
  هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان تنها برای دانشگاه و رشته‌ای که در آن تحصیل می‌کنید، نیست. مخارج زیاد و مختلفی برای زندگی هم در کنار هزینه‌های تحصیل وجود دارند. معمولا در شهر لندن حدود ۱۴۰۰ پوند در ماه برای هزینه‌های جانبی زندگی باید کنار بگذارید.
 3. کدامیک از شهرهای انگستان هستند که نسبت به لندن هزینه پایینی دارند؟
  کمبریج و شفیلد از شهرهای انگستان هستند که نسبت به لندن هزینه پایینی دارند.

ارسال دیدگاه

14 − 5 =